CEY7EK chicken salad

Cestujete? Po ceste sa môžete občerstviť zdravšie

keď si myslíte, že budete jesť na ceste, pravdepodobne si najskôr myslíte, že je to rýchle občerstvenie. Ale práve preto, že cestujete, neznamená, že musíte jesť potraviny, ktoré vám zanechajú pocit vyčerpanosti, nadúvanie a únavu.

Vylepšenie výberu potravín bude mať pozitívny vplyv na tvoj voľný čas. Ako vedia športovci, zdravé jedlo a množstvo vody udržuje vašu energetickú hladinu, napája vaše svaly a pomáha vám rýchlo zotaviť. Jedlo, ktoré budete jesť na ceste, bude slúžiť ako súprava na cestovanie.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zdravo jesť, keď cestujete alebo na výlete s kamarátmi:
1. Zdravé stravovanie začína tam, kde ste prestali

Ak ste na ceste a zastavíte sa v kĺbe rýchleho občerstvenia, vaše jedlo bude obmedzené na rýchle občerstvenie. Ak sa však zastavíte v obchode s potravinami, ktorý ponúka celé alebo zdravé jedlá – ovocie, mrkvu, orechy, hummus alebo supermarket, ktorý obsahuje šalátový šľahač, rýchlo rozširujte svoje možnosti (a znižujte pokušenia z nevyžiadanej stravy).
Trendy článkov
Ako získať atletické nohy (bez drepovania)

2. Jedzte často a v menších množstvách

Jedenie malých množstiev zdravých potravín po celý deň vysiela signál do vášho mozgu, že zásoba potravín je bohatá, takže je dobré vypáliť tieto kalórie rýchlo.

Obmedzenie vášho kalorického zaťaženia na jedno sedenie vám tiež prináša veľa energie. Jesť príliš veľa kalórií v jednom jedle – aj keď sú to zdravé kalórie – posiela váš mozog správu, že štíhlejšie časy musia byť za rohom, takže tieto kalórie budú uložené ako tuky. Príjemné jedenie na jednom posedení môže tiež spôsobiť, že ste pomalý a ospalý.
3. Jesť veľa bielkovín

Konzumujte správne množstvo kompletného proteínu – jeden obsahujúci všetky nevyhnutné aminokyseliny, ktoré vaše telo potrebuje – pre vašu váhu a hladinu aktivity stabilizuje hladinu cukru v krvi (zabraňuje energetickým oneskoreniam), zvyšuje koncentráciu a udržuje vás štíhly a silný.

Keď potrebujete energiu na dlhú túru, dlhú jazdu alebo deň na pláži, stokujete svoje telo vysokokvalitným, chudým proteínom.

4. Občerstvite, aby ste neprechádzali jedlom

Často, keď cestujeme, nemáme v pravidelných intervaloch prístup k jedlu. Alebo horšie, vynecháme jedlo, aby sme mohli mať neskôr ten veľký kus čokoládového koláča. Problém je, že vaše telo reaguje, ako keby čelilo nedostatku potravy a váš metabolizmus spomaľuje cestu, aby ste sa vyhli hladomoru.

Ak chcete, aby vaša myseľ a telo bzučali, vložte zdravé občerstvenie do auta alebo do batohu. Príkladmi sú mandle, surová zelenina a hummus, jogurt a bobuľovité ovocie, čerstvé a sušené ovocie a varené vajcia.
5. Vyvarujte sa “pocit zlých” potravín

Viete, čo to sú: sú to potraviny, ktoré si želáte, ale po tom, čo ich budete jesť, necháte pociťovať nevoľnosť alebo vyčerpanosť. Keď ste na ceste, je mimoriadne dôležité vyhnúť sa jedla, ktoré odčerpávajú vašu energiu a znižujú vašu náladu.

Potraviny, aby sa predišlo: (1) jednoduchým sacharidom alebo vysokým glykemickým potravinám, ako sú ovocné šťavy, sodovky, rafinované obilné výrobky alebo sladké občerstvenie; (2) čokoľvek hlboko vyprážané; (3) dezertné dezerty a sladidlá, ktoré sú nabité chemikáliami, ktoré vaše telo nemôže ľahko metabolizovať; (4) čokoľvek čiastočne hydrogenované (to zahŕňa nondairy zmrzlinu, arašídové maslo typu Jiffy, margarín a väčšinu baleného pečiva); a (5) prebytočný alkohol.

6. Pite veľa vody

Áno, voda je jedlo. Telo potrebuje vodu prakticky pre všetky svoje funkcie. Pitie veľkého množstva vody vyplaví vaše telo toxínov, udržuje vašu pokožku čerstvú a pomôže vám jesť menej. Takisto vám pomôže vyhnúť sa oneskoreniu pri jazde, príznakom nadmerného vystavenia účinkom tepla alebo slnku a túžbe po nevyžiadanej potravine.

Verte tomu alebo nie, mnohé z nezdravých chutí, ktoré zažívame na ceste, môžu byť spokojné s osviežujúcim nápojom čistej vody.