Dynamický kód QR – zbytočný alebo neoceniteľný pomocník?

V posledných rokoch sa veľkej popularite tešia najmä dynamické QR kódy. Sú pohodlné, efektívne a šetria čas nielen zákazníkom, ale aj firmám. Nemáte s nimi ešte skúsenosti? V tomto článku sa dozviete, či budú vhodné pre vašu firmu.

Statický QR kód verzus dynamický QR kód

Dynamické QR kódy, rovnako ako statické QR kódy, smerujú potenciálnych zákazníkov na vašu webovú stránku, do ponuky, na zľavu alebo na ďalšie informácie o vašom výrobku alebo službe. To, čo ich však robí jedinečnými a dynamickými, je možnosť ich jednoduchej úpravy, a to aj po vytlačení kódu. Statické sa už takto meniť nedajú a zadaná adresa URL je trvalá.

Výhody dynamického QR kódu

Dynamické QR kódy ponúkajú oproti tradičným statickým QR kódom niekoľko výhod. Ide najmä o sledovateľnosť, vyššiu bezpečnosť údajov, výhody pre používateľov, univerzálnosť a predovšetkým prispôsobiteľnosť. Môžete rýchlo vykonať potrebné aktualizácie bez toho, aby ste museli generovať nový kód.

– Jednoduché prispôsobenie bez nákladov na tlač

To sa môže hodiť nielen reštaurácii, ktorá zmenila svoj jedálny lístok, ale aj realitným kanceláriám, ktoré ponúkajú na predaj novú nehnuteľnosť. Po vykonaní zmeny bude stačiť jednoduchá aktualizácia dynamického QR kódu. Odpadajú tak starosti a náklady na ďalšie tlačené propagačné materiály (jedálne lístky, letáky, vizitky) s neaktuálnym QR kódom.

– Vysledovateľnosť a vyhľadávanie údajov

S dynamickým QR kódom získate množstvo užitočných informácií o účinnosti vašich marketingových kampaní alebo osobách zákazníkov. Uvidíte počet skenovaní, ktoré produkty sú najpredávanejšie a z akého zariadenia vás zákazníci navštevujú. A to môžete dobre využiť vo svojej stratégii a ďalších propagačných akciách.

– Praktické využitie vo všetkých odvetviach

Jednou z najvýznamnejších výhod dynamických QR kódov je ich univerzálnosť, pretože sa dajú použiť kdekoľvek a na čokoľvek. Od poskytovania informácií o produktoch a službách, cez uskutočňovanie mobilných platieb, sťahovanie mobilných aplikácií až po načítanie recenzií, zliav alebo firemných prezentácií.

Máte záujem o vytvorenie dynamického QR kódu? Kontaktujte nás tu.

Radi vám pomôžeme zefektívniť vaše podnikanie!