Elektrický bicykel je výborným riešením

Napriek značným nákladom sa elektrické bicykle pevne etablovali na trhu a získali obrovské množstvo fanúšikov. Sú všestranné a dobre sa hodia na lesné, asfaltové, poľné cesty a cyklotrasy, šetria energiu a umožňujú vám užiť si cestu.

Ide o módnu a ekologickú dopravu. S ním nebudete musieť vynakladať úsilie, otáčanie pedálov na maximum – svalovú silu tu nahrádza elektrina. Niektoré modely fungujú ako asistent, ktorý pomáha otáčať pedálmi, iné – umožňujú, aby ste ich vôbec neotáčali. Toto je dobré riešenie, keď je pred nami veľké stúpanie alebo dlhá cesta. Keď ste unavení, môžete zvýšiť otáčky elektromotora a na chvíľu si oddýchnuť.

Najčastejšie sa elektrobicykle vyrábajú z hliníka a ocele. Sám o sebe sa takýto bicykel prakticky nelíši od klasických modelov. Medzitým má niekoľko charakteristických rozdielov:

  • prítomnosť elektrického motora, ktorý závisí od rýchlosti pohybu;
  • batéria, ktorá môže mať rôznu kapacitu, čo umožňuje dlhé cesty.

Rovnako ako pri bežnom bicykli môžete na elektrický model nasadiť predné svetlá na večerné a nočné prechádzky, pričom ich nabíjate z batérie samotného bicykla.

Moderné elektrobicykle ponúkajú cyklistom rôzne možnosti, ktoré ešte viac uľahčia život.

Schopnosť prepínať trakciu z mechanického na elektrickú vám dáva istotu pri prekonaní akejkoľvek vzdialenosti. Nemôžete sa báť, že vás sily opustia ďaleko od domova a budete musieť bicykel odtlačiť – elektromotor vám umožní pokojne doraziť do cieľa. Navyše na dlhé cesty si so sebou môžete zobrať dodatočnú vymeniteľnú batériu a zabezpečiť si až 200 kilometrov cesty!

Medzi novinkami roku 2023 možno rozlíšiť tri pozoruhodné modely: mestský elektrobicykel e-City 1.17, krosový elektrobicykel e-Cross 7.8 M, ako aj horský elektrobicykel PAN-Largo 9.8 M. Všetky sú navrhnuté pre pohodlný pohyb a úsporu energie a majú dobrú výkonovú rezervu. Takéto elektrobicykle sú pohodlným a ekologickým dopravným prostriedkom, ktorý môže byť užitočný pre ľudí, ktorí sa chcú po meste pohybovať rýchlo a bez únavy!