Horský bicykel: ako si vybrať správny model

Slovensko zažíva cyklistický boom. Cyklistika bola u nás vždy obľúbená ale v posledných rokoch sa s cyklistiky stáva fenomén.

Na bicykli dochádza čoraz viac ľudí do zamestnania a rastúci počet cyklochodníkov umožnuje zapojiť do športovania celú rodinu. Cyklovýlety s celou rodinou a priateľmi sú obľúbenými aktivitami.

Cyklistické trasy sa budujú okrem miest aj v rôznych atraktívnych turistických lokalitách, čo umožní spojiť aktívny šport v spojení s návštevou kultúrnych pamiatok alebo prírodných krás.

Práve teraz je ideálny čas začať s bicyklovaním. Na výber sú rôzne typy bicyklov a ak hľadáte perfektný bicykel, máme pre vás niekoľko praktických rád.

Pre tých, čo chcú do práce jazdiť na bicykli, ale majú radi aj jazdu v teréne odporúčame horský bicykel

Horské bicykle sú určené na jazdu v teréne a na šliapanie do strmých chodníkov. Väčšina horských bicyklov má tlmiče alebo odpruženie. Horské bicykle len s predným odpružením sa nazývajú hardtaily. Horské bicykle s predným aj zadným odpružením sa nazývajú celoodpružené bicykle alebo dvojkolky.

Je dôležité si rozmyslieť, koľko chcete minúť na bicykel. Špecializované bicykle zvyčajne začínajú na približne 400 eur, to je cena, ktorú si môže dovoliť každý. Pri tejto cene si už môžete vybrať horský bicykel, o ktorom píšu aj recenzie, že je z kvalitných komponentov a predajca vám poskytne plnú záruku.

Príkladom je horský bicykel Rockrider ST 530 z novej kolekcie pre rok 2022. Tento moderný bike umožní rýchle prevody, má spoľahlivé hydraulické kotúčové brzdy a navyše záruku od najlepšieho predajcu športového vybavenia Decathlon.