Nové záclony alebo tapety: Dajte svojmu interiéru svieži dych

Dnešný trh už ponúka najrôznejšie riešenia tieniacej techniky. Pričom nás napadnú napríklad žalúzie a rolety. Najmä v prípade žalúzií vravíme priam o symbole súčasnej tieniacej techniky, ktorá sa využíva na zatienenie väčších okien.

S modernými žalúziami sa stretávame napríklad v kanceláriách, ale tiež na rodinných domoch, podnikoch a aktuálne aj na bytovkách. Napriek tomu sa stretávame s názorom,  že žalúzie napriek svojej funkčnosti pôsobia trochu chladným, umelým dojmom, dokonca neesteticky a v niektorých prípadoch sa ľúbia rýchlo pokaziť, resp. polámať.

Akýmsi opozitom sú klasické záclony. Tie ideálne predstavujú význam slova retro.

Pod čím si teda predstavíme, že ide o doplnky, ktoré už používali naši rodičia a dokonca ich rodičia…. ale napriek tomu sa naďalej vyrábajú a predávajú a získavajú späť svoju obľubu. Proste preto, že predstavujú vlastnosti, s ktorými sme boli spokojní. Uveďme si ich trochu bližšie.

Oproti žalúziám pôsobia tradičnejším, hoci priznajme – romantickejším dojmom. Hoci pokiaľ niekomu záleží na funkciách a štýle tradičných záclon, no rád využíva aj súčasné žalúzie, je možné ich skombinovať a oknám so žalúziami tak priniesť sympatickejší dizajn. So záclonami na oknách prichádza útulnejšia atmosféra a je ľahké ich hocikedy vymeniť.

Ak sa pozrieme na akýkoľvek interiér, jeho základom sú steny. A zvyčajne, ak máme chuť priniesť našim priestorom viditeľnejšiu zmenu,  tieto steny premaľujeme. Alebo v prípade, ak si to už steny pýtajú z dôvodu viditeľného opotrebenia. Praktickejší a estetickejší efekt vám však miesto maľovania prinesú tapety.

Navyše tieto ani nemusia byť finančne náročné. Pritom prinesú želaný efekt – priestorom a ich stenám prinesú pozitívnu zmenu a to, ako budú vyzerať, je iba na vás a vašom vkuse – pretože s tapetami sa zvyčajne spája veľa atraktívnych ako aj jednoduchších vzorov, z ktorých si môžete vyberať. Tapeta na stene zakryje aj nedostatky, ktoré by ste s farbou dostatočne neprekryli. Navyše sú veľmi praktické a flexibilné a nielen to – poskytujú takisto dobré izolačné vlastnosti.