Perfetkný bikinový vosk

Bolo to nejaký čas, keď som hovoril francúzsky. Dvadsaťosem dní je presné. To sa nemusí zdajú byť dlhé, ale ja som do Francúzska nový rok o tri roky a zameral sa na plynulosť. Žiaľ, učenie sa jazyka nie je ako jazda na bicykli, nieto s bagetou v ruke.

Napriek tomu, že som Američan, urobil som to ako les Parisiennes a opustil mesto za mesiac august. Po viac ako troch týždňoch jedno-bozkávania a objímania hellos, vrátil som sa do Paríža týždenne plachý z la rentrée (pomyslite “späť do školy”, ale viac chic), strach z úplného ponorenia. Podarilo sa mi naplniť moje antikoncepčné tabletky a kúpiť známky na pošte, ale bola som dosť ďaleko od stavu doktorátu. Vedel som presne to, čo som potreboval: vosk na bikiny.
Tiež sa ti môže páčiť

Existuje veľa spôsobov, ako sa môže stať pohodlnejšie hovoriť iným jazykom a ja som sa pokúsil niekoľko, pretože som sa presťahoval do Paríža s niektorými existujúcimi znalosťami vďaka Madame Barry a prvej francúzskej circa 1994: rýchle datovania-ako konverzácia výmeny, kde máte každý päť minút hovoriť v jazyku, ktorý sa chcete učiť; aktuálna výmena jazykov, kde idete s nádejou zamilovať sa, ale nakoniec ešte viac zapôsobili na ich schopnosť spojiť slovesá; individuálna jazyková lekcia; skupinový kurz; kino výlety s titulkami a ďalšie.

Prišiel som si však uvedomiť, že najlepšie miesto, kde sa cvičím, je ležať na chrbte, nohavice dole, v miestnosti bez okien každých šesť týždňov (dajte alebo si vziať) s mojim voskovým Anaís v Les Petits Soins. Dokonca aj to, ako sa vysloviť jej meno, bola výzvou: An-na-eese.

Nie je nič viac umlčujúce než snažiť sa komunikovať v jazyku, ktorému nie ste oboznámení – s výnimkou, napríklad povedzme, že horúci vosk sa šíri cez vaše vnútorné stehná nohami vo vzduchu. Zvykol som si skombinovať tieto dve, pretože faktory poníženia každého z nich sa navzájom zrušia. Vďaka tomu je ťažké postarať sa, či ponožka na ľavej nohe sa zhoduje s ponožkou napravo, keď nemôžem ani nájsť slová pre “pristávaciu lištu”. (Je to skutočne nazývaná le letadlo metra kvôli tomu, čo sa jej obdĺžnikový tvar podobá .)

Pokiaľ ide o hovorenie cudzieho jazyka, francúzskeho alebo iného, ​​nie je to nevyhnutne o infinitivách a subjunktívoch alebo o ženách versus mužských. Ide o dôveru. A zatiaľ čo som ohýbala iné podivné svaly, cítim sa menej plachá, ako sa používajú jazykové odrody. V skutočnosti, pri hľadaní spôsobov, ako odvrátiť pozornosť od inak nepríjemnej skúsenosti, hovorím s Anaisom o tom, aké filmy sme videli, kde sme boli na dovolenke a že sme sa stretli s trápením, čo všetko vedie k tomu, , bez obáv, aby ma požiadala, aby ma napravila:

“Takže počkajte, nazval by ste dátum stretnutia alebo je to príliš formálne?”

“Aký je ženský ekvivalent mec (neformálne slovo pre chlapíka)?”

“Ako poviete” zavesené “?

Napriek tomu, čo si možno myslíte, táto posledná otázka sa týka ozdobnej rastlinnej steny, ktorú som inštaloval v mojom novom byte.

Zvyčajne nehovorím toľko opustenia. Pokračujem v zamieňaní ako jaune a jeune (“žltá” a “mladá”), alebo tu a vous (“vy” a “vy”), čo pre spisovateľa, ktorý ticho zahmieva domorodcov v anglickom jazyku, ich “s” tam “, je ponižujúce.

Odpustil by som sa, prosím, za to, že ste proti Anaisovi, samozrejme. Koniec koncov, je to niekto, koho nepoznáte, alebo ktorý je nadradený alebo vám nejakým spôsobom podáva: taxikár, barman, doktor a pravdepodobne váš strýko vášho priateľa, Jean-Claude, ale vy ste priatelia, rodiny a detí. Z technického hľadiska Anaïs spadá do predchádzajúcej kategórie, ale Anaïs sa pozerá aj do úzkych častí mojich oblastí na ďalších 25 minút, takže by som povedala, že ma pozná celkom dobre.

Preto zostáva jediným nepríjemným problémom, o ktorom som sa jej ešte musel spýtať, hlavne preto, že mi bolo povedané, že sa vo všeobecnosti stáva sama.

Pred dovolenkami, keď som zavolal, aby som naplánoval ďalšiu schôdzku, som sa snažil, ako som vždy robil, preložiť 24-hodinové hodiny pri výbere časového úseku. Žena cítila moje neschopnosť počítať a začala hovoriť po anglicky.

“Oh, Bohu Bohu!” Povedala som a zrazu uvažovala o tom, či si s ňou knihu namiesto toho, aby som si prešla ďalším stretnutím s Anaisom. Ale ak som naozaj úprimný, hovoriť v akomkoľvek jazyku počas takejto skúsenosti nie je na začiatku môjho zoznamu spôsobov, ako stráviť pol hodiny, takže som to držal so svojou dievčaťou, Anaïs. Navyše som si spomenula, akým uspokojením je nechať sa zbaviť niečoho, čo nechcem, ale plného niečoho, čo robím: odvahu.