Plastové slamky nie sú cool – vyskúšaj trendy alternatívu

Zákaz plastového riadu a obmedzovanie používania plastu je veľmi dôležité z ekologického hľadiska. Plastové slamky boli dlho nutnou súčasťou miešaných drinkov, limonád a letných párty. Je však čas hľadať ekologické alternatívy k slamkám z plastu.

Plastové slamky nie sú recyklovateľné. Zvyčajne sú vyrobené z polypropylénu, čo je vedľajší produkt ropy. Na výrobu plastových slamiek sa spotrebuje neuveriteľné množstvo energie a pitnej vody. Plastové slamky končia na skládkach, kde môže trvať viac ako dvesto rokov – aj potom sa len rozpadnú na menšie kúsky. Zo Zeme už nikdy nezmiznú.

Okrem negatívneho vplyvu na životné prostredie majú plastové slamky zlý dopad na naše zdravie. Vedci dokázali, že toxíny sa môžu z platov vylúhovať do našich nápojov.

Kyslé nápoje, ktoré často konzumujeme so slamkami, uvoľňujú z plastu ešte viac toxínov. Sem patrí aj sóda, limonáda, pomarančový džús a brusnicový džús spolu s limetkami a citrónmi v alkoholických nápojoch.

Slamkám sa, našťastie, nemusíte vôbec vyhýbať. Naopak, doma aj v obľúbenom podniku môžete používať zdravé alternatívne slamky. Aké sú obľúbené ekologické náhrady plastových slamiek?

Sklenené slamky

Dizajnové sklenené slamky sú jediné 100% recyklovateľné slamky na svete. Sklo vyzerá luxusne a príjemne prispôsobí teplotu vášho nápoja. Aj keď nie sú nezničiteľné, tieto slamky zostávajú dostatočne pevné na každodenné používanie a ich transparentnosť vám pomôže udržať aj overiť ich čistotu. Obľúbené sú sklenené slamky z ponuky

Slamky z nehrdzavejúcej ocele

Slamky z ušľachtilej ocele vydržia najdlhšie a ich strieborná farba je štýlovým doplnkom akéhokoľvek nápoja. Pozrite sa na slamky z nehrdzavejúcej ocele z ponuky . Je to ten istý materiál, ktorý sa používa napríklad na príbory. Tieto slamky nehrdzavejú, nerozbijú sa a nezanechajú žiadnu kovovú pachuť.

Bambusové slamky

Bambusové slamky sú vyrobené z bambusovej stonky, čo z nich robí neobvyklú 100% prírodnú alternatívu. Ak sa rozhodnete pre ekologickú slamku z dreva, vyberte si bambusové slamky v ponuke  Vďaka prírodnému materiálu môžete slamku po mnohých použitiach aj bezpečne zahodiť – drevo je predsa súčasťou prírody.

Mimochodom, ak máte svoju kaviareň, bar alebo reštauráciu, môžete svojim návštevníkom ponúknuť výnimočné ekologické slamky skôr ako konkurencia. V ponuke ekologického obchodu  sú aj výhodné balíčky pre firmy.