Vlastnosti a výhody oceľových plechov a tyčí

Oceľové plechy sú jedným z typov plochého valcovaného kovu. Pomocou zvárania a rezania môžu mať rôzne veľkosti, stlačené vo vrstvách, čím sa vytvárajú tyče požadovanej hrúbky. Výrobky majú vysokú pevnosť v ťahu, univerzálny tvar a rázovú pevnosť.

Oceľové plechy slúžia ako základ pre mnohé časti a konštrukcie, ktoré sa nedajú opracovať. Sú žiadané pri stavbe základov a prvkov mostov. Tieto výrobky sa používajú pri stavbe lodí, brúsených a zváraných konštrukciách priemyselných zariadení, ako aj pri lisovaní. Vďaka flexibilite a odolnosti voči korózii a teplotným zmenám môžu byť oceľové dosky použité ako prvky potrubí, nádrží na ropu a plyn.

Hlavné charakteristiky oceľových plechov

  • Pevnosť. Platne sú odolné proti roztrhnutiu a vďaka termomechanickému spracovaniu odolávajú zvýšenej záťaži. Takéto dosky sú tiež odolné voči nárazom, vibráciám a iným dynamickým vplyvom, zaisťujú bezpečnosť a integritu konštrukcií.
  • Zváranie. Dôležitá vlastnosť pre stavebníctvo. Zvárateľnosť vám umožňuje spoľahlivo spojiť dosky a vytvoriť produkt správnej veľkosti.
  • Teplotná stabilita. Platne si zachovávajú svoje technické vlastnosti pri extrémne nízkych teplotách, preto sa používajú v stavebníctve v mrazivých oblastiach.
  • Trvanlivosť. Oceľ vďaka svojmu chemickému zloženiu s uhlíkom odoláva vysokým zmenám tlaku a teploty. Vďaka tomu sú dosky a tyče veľmi pevné a odolné voči korózii, deformácii, mechanickému poškodeniu atď. vplyvov
  • Jednoduchosť výroby. Oceľové plechy sa ľahko zvárajú, vŕtajú a rezajú, takže sa optimálne používajú v rôznych oblastiach.
  • Jednoduchosť údržby. Antikorózne vlastnosti zaisťujú jednoduchú údržbu. Konštrukcie s platňami slúžia dlhé desaťročia bez potreby opráv.
  • Spracovanie. Oceľ v doskách sa dá roztaviť a znovu použiť. Materiál nestratí svoje vlastnosti.

Druhy oceľových tyčí

Zvyčajne sú oceľové tyče vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a uhlíkovej ocele.

Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele

Vďaka chrómu, ktorý obmedzuje koróziu z vlhkosti, sú tieto výrobky odolné voči hrdzi. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam je nehrdzavejúca oceľ dobrým riešením: dosky nevyžadujú údržbu, preto sú najlepšou voľbou pre architektúru, výrobu panelových alebo obkladových konštrukcií v priemysle.

Uhlíková oceľ

Takéto dosky sa líšia silou a obsahom uhlíka. Čím viac uhlíka, tým je oceľový plech odolnejší. Výrobky majú hrúbku 0,4-80 mm, šírku 1-45 m a priemernú dĺžku do 18 m.

Oceľové tyče a plechy sú ziskové produkty, bez ktorých sa nezaobíde oblasť stavebníctva a priemyslu. Ľahko sa s ním pracuje a je mimoriadne pevný, odolný a cenovo dostupný.