Vybavenie, ktoré by v kanceláriách nemalo chýbať

Vlastniť priestranné kancelárske priestory je pre malých podnikateľov luxus. Predražené kancelárske priestory v krajských a okresných mestách nahrádzajú virtuálnymi sídlami v Bratislave.

Ak ale vlastníte kancelárske priestory a chystáte sa na ich zariaďovanie alebo rekonštrukciu, viete, ktoré vybavenie vy nemalo chýbať v každej kancelárii?

Výškovo nastaviteľné kancelárske stoly 

Bolesti krčnej chrbtice, bolesti krížov, tŕpnutie prstov na rukách – toto je len odrobinka z tohto, čo môže zamestnancov kancelárie trápiť. V súčasnej dobe nám už každé povolanie spôsobuje problémy s chrbticou (natiahnutý sval, posunuté stavce, problémy s platničkami).

Do kancelárii by ste preto mali kupovať výškovo nastaviteľné stoly, ktoré umožnia zamestnancom nastaviť si výšku pracovnej plochy podľa seba.

Ak vám takáto investícia príde zbytočná, v prípade potreby zamestnancom pracujúcim za notebookmi zabezpečte stojany na notebooky.

Lepšou investíciou je ale kancelársky stôl s možnosťou nastavenia výšky pracovnej plochy. Tento kancelársky stôl by mal mať dostatočne veľkú pracovnú plochu a nemali by chýbať šuflíky, v ktorých by zamestnanci mohli skladovať písacie pomôcky, kalkulačku a ostatné kancelárske pomôcky, vrátane nových tonerov do tlačiarne.

Ergonomické stoličky 

K týmto nastaviteľným kancelárskym stolom je potrebné dokúpiť ergonomické kancelárske stoličky s kvalitou opierkou hlavy, rúk a krížovej oblasti. Ergonomické stoličky musia mať kvalitný poťah na sedacej časti, musia byť stabilné, ideálne, ak budú na kolieskach. Opäť je potrebná možnosť nastaviť si výšku podľa seba. Ak sa chcú zamestnanci vyhnúť bolestiam chrbtice, nesmú mať nohy vo vzduchu, ale chodidlá musia mať položené na zemi. Bolestiam chrbtice sa dá zabrániť aj vtedy, ak si nebudú prekladať nohy cez seba.

Zápisník, kvalitné osvetlenie, tlačiarne a iné 

Okrem klasického kancelárskeho vybavenia (stolov, stoličiek a výkonných notebookov) je potrebné zabezpečiť kvalitné kancelárske osvetlenie, ktoré bude zamestnancov motivovať k dobrým výkonom. Netreba zabudnúť ani na zápisníky, kalendáre, spoľahlivé tonery Canon, stojany na perá a organizéry.

Samozrejme, ak máte inú značku tlačiarne, kúpte iné tonery. Všeobecne sú však najpredávanejšie práve tonery Canon.