Vyberte si pracovnú obuv, rukavice a turistické topánky správne

Ako si vybrať pracovnú obuv

Pracovná obuv poskytuje ochranu pri práci v súlade s bezpečnostnými normami. Na výber sú rôzne typy pracovnej obuvi: obuv s oceľovou špičkou, protišmyková obuv a iné. Pracovná obuv je navrhnutá tak , aby chránila a zároveň poskytla pohodlie pri práci bez ohľadu na to, kde pracujete. Navyše moderná pracovná obuv poskytuje dobrú úroveň ochrany a nie je objemná. To zabezpečí nižšiu únavu.

Na turistiku s pohodlnou obuvou

Aj pri výbere obuvi na turistiku je potrebné zvážiť, kde sa budete v teréne predovšetkým pohybovať. Výber turistickej obuvi je individuálnou voľbou, pretože každý z nás má iné chodidlá. Pri výbere obuvi určenej na turistiku by ste mali predovšetkým zvážiť, ako často a v akom teréne budete obuv využívať. Noha by mala v topánke dostatočne priliehať, aby sa pri chôdzi nehýbala, ale zároveň vás nemôžu tlačiť. Tiež by sa pri chôdzi nemala dvíhať päta. Turistická obuv je špeciálne navrhnutá na chôdzu v teréne. Podrážka by mala chrániť pri pohybe aj na klzkom povrchu.

Pracovné rukavice vás musia ochrániť

Rovnako ako pracovná obuv, aj pri výbere pracovných rukavíc by ste mali zohľadniť špecifiká vykonávanej práce, pre ktoré budete pracovné rukavice vyberať. Ruky je pri práci dôležité chrániť, takže si vyberte rukavice, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám.

Pri práci s chemikáliami potrebujete rukavice, ktoré chránia pred chemikáliami v kvapalnej, práškovej, plynnej alebo parnej forme. Zohľadnite tiež teplotu, kde sa rukavice budú používať. Vyberte si tie, ktoré udržia teplo pri daných tepelných podmienkach. Možno budete musieť zvážiť kúpu pracovných rukavíc, ktoré sú odolné voči prerezaniu alebo poskytnú ochranu pred oderom a prepichnutím.