Ako začať nakupovať Bitcoin, a čo urobiť ako prvé

Predtým, ako začnete, potrebujete miesto, kde môžete uložiť svoje Bitcoin. To znamená buď získať Bitcoin peňaženku alebo hľadáte sprostredkovateľa, ktorý vám ponúka peňaženku ako súčasť svojej služby.

Kryptoobchodné peňaženky: Ako si vybrať

Ak ste kryptomenový začiatočník, pravdepodobne by ste mali zvážiť tri základné typy peňaženky.

Pracovná plocha – Jednoduchá, bezpečná, ľahko použiteľná a populárna, táto peňaženka je vo forme programu, ktorý si stiahnete do počítača. Je to rýchle a jednoduché, ale musíte mať istotu, že váš počítač neobsahuje vírusy alebo škodlivý softvér.
Smartphone – rovnaké ako vyššie, ale je to aplikácia pre váš telefón.
Hardvér – možnosť udržania meny bezpečne offline vo fyzickej forme. Tieto peňaženky sú ako USB alebo pevné disky, ktoré uchovávajú vašu kryptomenu – Bitcoin.

Ako kúpiť Bitcoin

Môžete získať Bitcoin v troch jednoduchých krokoch.

Krok 1 – Vytvorte si peňaženku

Môžete prevziať a vytvoriť si peňaženku on-line. Peňaženka je miesto, kde máte svoje Bitcoin. Táto peňaženka je široko používaná a je navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a spoľahlivá. Ak ho chcete bezpečne nastaviť, postupujte podľa pokynov v bezpečnostnom centre. Je to podobné ako sťahovanie a inštalácia akéhokoľvek iného softvéru.

Krok č. 2 – Nájdite si službu a vykonajte platbu

Vyberte službu, ktorá sa vám páči, a vykonajte prevod peňazí. Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je nájsť makléra, ktorý by kúpil Bitcoin vo vašom mene, ale môžete si  tiež vytvoriť účet na burze, ak hľadáte lepšiu hodnotu za peniaze a chcete sa dostať hlbšie do šifrovania.

Pravdepodobne budete musieť overiť svoju totožnosť so službou v závislosti od toho, koľko Bitcoin chcete kúpiť. Bitcoin je nekonečne deliteľný, takže si môžete kúpiť len malý zlomok mince.

Ak chcete kúpiť od makléra, pošlete im peniaze a pošlú vám Bitcoin. Ak chcete kúpiť Bitcoin z burzy, pošlete peniaze na váš účet a potom ho použite na nákup Bitcoin na burze.

Krok 3 – Prijmite svoj Bitcoin
Zadajte adresu svojej peňaženky, aby ste dostali svoj Bitcoin. Adresa bude vyzerať ako dlhý reťazec číslic a písmen, približne 15 číslic.

Sprostredkovatelia a burzy požiadajú o adresu. Nezabudnite, že nebudete môcť prijať Bitcoin, ak ste neposkytli adresu.

Po začatí prevodu sa zvyčajne zobrazí v peňaženke za menej ako hodinu. Sprostredkovatelia zvyčajne stanovia časový rámec, v ktorom môžete očakávať, že dostanete svoj Bitcoin.