Dovolenka v Kambodži

Nachádza sa medzi Thajskom a Vietnamom na ohromujúcom úseku pobrežia Thajského zálivu, Kambodža je malá krajina s množstvom návštevníkov. Na rozdiel od väčšiny juhovýchodnej Ázie, Kambodža ostala z veľkej časti nedotknutá z hľadiska rozsiahlych turistických aktivít a zachovala svoj starý svetový šarm a charakter.

 

Kambodža je jednou z najstarších destinácií v juhovýchodnej Ázii. Akonáhle je sídlom Khmerskej ríše Angkor, krajina je posetá nádhernými ruinami mocnej ríše, ktorá kedysi vládla tomu, čo je dnes Laos, Kambodža a veľa z Thajska a Vietnamu. Žiadna z ruín nie je tak pôsobivá ako legendárny Angkor Wat; národný symbol Kambodže a veľký zdroj pýchy pre svojich ľudí. Najväčší chrámový komplex na svete, Angkor Wat bol postavený tak, aby reprezentoval horu Meru – neba hinduistickej viery. Inšpirujúca kombinácia umenia a oddanosti, komplex, ktorý je veľkým mestom, nikdy nezapôsobí svojimi nádhernými sochami a úžasným prostredím v džungli.

 

Len pár kilometrov odtiaľto sa ocitnete v meste Siem Reap. Daleko od prastarých chrámov Angkor Wat; Siem Reap je najviac prosperujúcim regiónom Kambodže a mesto sa stalo krajským šikmým centrom cestovného ruchu. Zatiaľ čo mesto má stále málo spoločného s mestom Západu, nájdete eklektickú zmes reštaurácií, nočných trhov, obchodov a barov, ktoré sú zneužívané až po polnoci.

 

Vzdialenosť od bohatých chrámov a ruchu mesta očakáva iný spôsob života. Denný život v vidieckych provinciách Kambodže sa v priebehu storočí zmenil veľmi málo a ocitnete sa v malej melanžii ryžových polí vodných byvolov, tradičných drevených stúpaných domov a rastúcich cukrových paliem. Nájdete tu krásne chodníky, ktoré môžete preskúmať pešo alebo na horských bicykloch, kde môžete vyliezť na nádherné výhľady na bezkonkurenčné panorámy hôr a zelených dolín. Hoci život tu môže byť tvrdý, vzduch je sladký, slnko je teplo a ľudia sa vždy usmievajú.

 

Napriek svojej nedávnej nedávnej minulosti sa obyvatelia Kambodže dokázali odolať. Širšie prijímané ako najpriateľskejší ľudia na svete, návštevníci, ktorí cestovali do Kambodže, budú vždy spomínať na teplo, priateľskú povahu a skutočnú pohostinnosť svojich hostiteľov, ktorí urobili svoje pobyty nezabudnuteľnými.

 

Keď cestujete ďalej na juh, svieže údolia kambodžských interiérov uvoľnia cestu k expanzívnemu, trblietavému pobrežiu, kde vás priťahujú scénické a pokojné pláže. a získanie niektorých R & R je jednoducho nevyhnutné. Chyťte slnko na bielych piesočných plážach, ponorte sa do príjemnej teplej vody a vychutnajte si osviežujúce kambodžské pivo na jednom z relaxačných plážových barov.

 

Ak hľadáte únik z každodenných životných požiadaviek a bohatý a naplňujúci zážitok, Kambodža je ideálnym miestom pre vás.