Prečo je zdravé piť kvalitný čaj

Čo je to prvá vec, ktorú sa tešíte ráno? Ak ste ako väčšina ľudí, je to odparenie varený horúci šálka čaju. Väčšina ľudí však pije umelo aromatizované čaje a pridáva veľké množstvá cukru, čím neguje akékoľvek výhody, ktoré by mohli odvodiť z ich ranného rituálu. Našťastie existuje riešenie. Bylinné čaje sú ideálne pre každého, kto chce zlepšiť svoje zdravie.
reklama – viac informácií

Bylinné čaje sú odvodené z bylín, ovocných semien alebo koreňov. Ich presné chemické zloženie sa líši v závislosti od typu čaju, ale tieto nápoje sú zvyčajne plné antioxidantov a iných liečivých vlastností, ktoré podporujú zdravie. Aké sú niektoré z týchto zdravotných výhod? Pokračujte v čítaní a zistite.
1. Zmierňuje bežné studené

Bylinné čaje sú skvelé na ošetrenie chladu. Staršia stromová bylina je jedným z najúčinnejších, pretože má dekongestačné vlastnosti. To pomáha vyčistiť nosové priechody, znížiť ťažké kašeľ a môže dokonca znížiť príznaky astmy.
2. Anti-Aging

Keďže bylinné čaje sú také bohaté na antioxidanty, sú účinnými prostriedkami proti starnutiu. Antioxidanty zabraňujú poškodeniu voľných radikálov a znižujú starnutie buniek.
3. Anti-nevoľnosť

Ľudia, ktorí pravidelne trpia nevoľnosťou a vracaním, nájdu bylinné čaje ako celkom prospešné. Vzhľadom k tomu, že poskytuje takmer okamžitú úľavu od nevoľnosti, tehotné ženy by mali piť niekoľko pohárov bylinného čaju každý deň.
4. Koná ako stres Buster

Pre väčšinu ľudí má čaj užitočný účinok, ktorý pomáha znížiť stres. Štúdie ukázali, že niektoré bylinné čaje môžu dokonca pomôcť ľuďom, ktorí trpia nespavosťou a inými stavmi súvisiacimi s úzkosťou. Heřmánkový čaj je jedným z najlepších stresových prostriedkov.
reklama – viac informácií
5. Zlepšuje trávenie

Ďalším šťastným vedľajším účinkom bylinných čajov je ich schopnosť zlepšiť trávenie. Pomáhajú pri rozpadu tukov v tráviacom trakte a uľahčujú rýchle odstránenie odpadu. Tiež pomáhajú zmierniť zápchu a iné tráviace problémy.
6. Regulátor krvného cukru

Pacienti s diabetom, ktorí nie sú závislí od inzulínu, zaznamenali významné zlepšenie, keď konzumovali určité druhy zeleného čaju. Najmä čučoriedky a šalvia pomáhajú znížiť hladinu cukru v krvi. Tiež sú prominentne používané pri diabetickej neuropatii.
7. Protizápalové

Vzhľadom na hustotu živín ľudia našli úľavu od zápalu, keď pravidelne konzumovali zelený čaj. Poskytuje tiež úľavu od reumatických bolesti. Ľudia s diagnostikovanou artritídou si všimli zníženie bolesti pri konzumácii zázvorového čaju.
8. Lepšie zdravie obličiek

Bylinkový čaj má detoxikačný účinok na telo a preto môže pomôcť efektívne vypláchnuť obličky. To odstraňuje toxíny a zlepšuje funkčnosť obličiek.
9. Antidepresívum

Vzhľadom k tomu, bylinné čaje môžu mať utišujúci účinok, rovnako ako pomáhajú znížiť stres, môžu tiež pôsobiť ako prírodné antidepresíva.
10. Znížený krvný tlak

Vysoký krvný tlak je veľkým problémom pre mnoho ľudí. Môže negatívne ovplyvniť srdce a obličky a spôsobiť kardiovaskulárne komplikácie. Bylinný čaj môže pomôcť zabrániť týmto ochoreniam prirodzene. Väčšina bylinných čajov má málo alebo žiadny kofeín. Namiesto toho sú nabité fenolmi a flavonoidmi, ktoré sú silnými antioxidantmi.

Takže tu ho máte – 10 z najlepších dôvodov, ako zahrnúť bylinkový čaj do každodennej stravy. Uistite sa, že piť aspoň niekoľko šálok denne, aby ste čo najviac využili týchto úžasných výhod.