Dvojkomorové betónové žumpy vhodné do lokalít, kde nie je prípojka na kanalizáciu

Napriek tomu, že vo viacerých mestách a dedinách nemajú obyvatelia problém s prípojkou na kanalizáciu, na Slovensku sú ešte také lokality, ktoré túto prípojku nemajú. Musia si tak zabezpečiť vývoz odpadových vôd z vlastných žúmp. Tejto činnosti by sa však väčšina týchto obyvateľov najradšej vyhla a práve preto sa predaj dvojkomorových žúmp, čiže septikov, pomaly, ale isto zvyšuje.

Čo sú to dvojkomorové žumpy? 

Jedná sa o nádrže, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečisťujú odpadové vody a do pôdy a podzemných vôd sa vypúšťa výhradne len prečistená voda. Na dne prvej komory sa ukladá kal, kdežto na vrchu prvej komory je tekutá zložka odpadovej vody. Na dne druhej komory sa usadzujú jemnejšie čiastočky a na vrchu nájdeme odpadovú vodu, ktorá je z veľkej časti zbavená kalu. Ide v podstate o druh bezúdržovej čističky, ktorá chráni životné prostredie.

Odporúčame vám nájsť si takú firmu, ktorá vám túto dvojkomorovú žumpu dovezie priamo domov. Ak teda pochádzate z okolia Trenčína, dajte si doviezť dobrú žumpu z Trenčína. Dovoz tejto žumpy je nákladný a práve preto je potrebné vyhľadávať takú firmu, ktorá sídli neďaleko vás, aby ste sa vyhli vysokým poplatkom za dovoz.

Prejazdová doska, vykopaná jama 

Skôr, ako vám bude žumpa dovezená, je potrebné vykopať si jamu, do ktorej vám ju neskôr firma pomocou hydraulickej ruky vloží. Na hĺbku a šírku sa spýtajte samotnej firmy. Tá vám presne povie, akú širokú a hlbokú jamu potrebujete.

Ak ste si objednali žumpu z Čadce, zistite si u danej firmy, akú jamu je potrebné pripraviť.

V prípade, že dvojkomorové žumpy plánujete umiestňovať na miesta, cez ktoré prechádzate autom, je potrebné dokúpiť prejazdovú dosku. Okrem prejazdovej dosky si môžete doobjednať aj toto príslušenstvo: liatinový poklop, betónový komín a merač hladiny kvapaliny.

Ak nemáte prípojku na kanalizáciu a častý vývoz odpadových vôd vás otravuje, zaobstarajte si kvalitnú dvojkomorovú žumpu.