Plastové okná sú právom najpredávanejšie a najkvalitnejšie okná na slovenskom trhu

Zvýšená vlhkosť býva zapríčinená nekvalitnou izoláciou základov, zlým materiálom použitým na zateplenie, ale aj zlým/ nedostatočným vetraním. Práve otvory v pevných nepriehľadných povrchoch, ako známa internetová encyklopédia definuje okná, dokážu znížiť vlhkosť v interiéri a zlepšiť tak podmienky na život. Keď však okná nemajú kvalitnú izoláciu a vzduch preniká z interiéru do exteriéru a opačne cez zatvorené okná, vtedy je potrebné pouvažovať o výmene okien.

A práve plastové okná bývajú na viacerých webových portáloch vychvaľované. Medzi najkvalitnejšie okná radíme aj drevené okná. Ich nízka životnosť vie ale mnohých majiteľov nehnuteľností presvedčiť, aby uprednostňovali plastové okná.

Výhody

 Keďže sa jedná o najpredávanejšie okná ponúkané na Slovensku, tých výhod je tam viac. V porovnaní s drevenými oknami nie je tieto okná nutné natierať lakom a farebným náterom.

Prírodné vplyvy negatívne vplývajú predovšetkým na drevo a tým pádom aj na drevená okná. Ak ale chcete kvalitné okná, uprednostňujte plastové práve kvôli vysokej odolnosti voči prírodným vplyvom. Nemusíte sa báť červotočov a hrdzavenia.

Drevené okná časom pracujú, čiže sa mení ich profil. Pri plastových oknách sa tohto báť nemusíte. U plastových okien nedôjde k deformácií (ohnutiu a pokrúteniu) profilu.

Medzi ďalšie výhody plastových okien radíme lepšiu odolnosť voči ohňu, má vynikajúce izolačné schopnosti (pod izolačnými vlastnosťami si predstavujte tepelnú izoláciu a akustickú izoláciu).

V prípade výroby drevených okien je potrebné vyrubovať lesné plochy, aby výrobcovia získali kvalitné a hlavne zdravé drevo na výrobu drevených okien. V prípade moderných plastových okien môžete počítať s šetrením životného prostredia.

Nevýhody 

Každý výrobok má okrem výhod aj nevýhody. V prípade modernejších plastových okien prevažujú výhody nad nevýhodami. Medzi hlavné nevýhody patrí umelý vzhľad, komplikovanejšia oprava a vo väčšine prípadov širší rám okien.

Aj keď drevené okná majú svoje kvality, uprednostnite cenovo prijateľnejšie plastové okná a zamerajte sa predovšetkým na slovenských predajcov okien s dlhoročnými skúsenosťami v danom odbore.