Najdôležitejšia súčasť motorkárskej výbavy

Motorkárska sezóna je už v plnom prúde a ak patríte k vášnivým motorkárom, určite sa už neviete dočkať príjemného počasia, ktoré vám umožní vyraziť na cesty na svojom dvojkolesovom tátošovi. Viacerí motorkári však podceňujú vybavenie potrebné na motorku a neuvedomujú si, že v konečnom dôsledku ohrozujú najmä seba.

Čo býva považované za najdôležitejšiu súčasť motorkárskej výbavy?

Oblečenie na motorku

Aj keď možno sa vám občas podarilo natrafiť na motorkárov, ktorí mali oblečené, to čo bežne nosia (džínsy, tričko a mikinu), každý motorkár by mal mať na sebe kvalitné moto oblečenie. Toto oblečenie musí byť z kvalitného, oteruvzdorného, veľkosťou vyhovujúceho a najmä vzdušného materiálu. Materiál, z ktorého sa vyrába moderné moto oblečenie, musí odolávať počasiu a zároveň nesmie dráždiť pokožku motorkára.

Medzi kvalitné oblečenie na motorku radíme kožené moto oblečenie. Čo sa týka moto búnd, je potrebné si všímať, či je prítomná perforácia v podpazuší. Vďaka tomu sa bude motorkár cítiť príjemne aj v lete. Kvalitné moto oblečenie musí mať vnútorné vrecká a v prípade potreby by malo motorkárom umožňovať vložiť si vkladací chrbtový chránič pre väčšiu bezpečnosť chrbtice motorkára.

Prilba na motorku

Okrem kvalitného moto oblečenia je potrebné myslieť aj na zabezpečenie bezpečnej prilby na motorku. Každý motorkár by mal používať takú prilbu, ktorú mu veľkosťou sedí, má integrovanú slnečnú clonu, ktorá uľahčí jazdenie v slnečných dňoch, má reflexnú odrazku v tylovej časti a má plne odnímateľnú a prateľnú výstelku prilby.

Pri výbere novej prilby je potrebné všímať si aj kvalitu zapínania. Zapínanie musí byť kvalitné, pevné a nesmie počas jazdy povoliť a ohroziť tak zdravie motorkára.

Práve kvalitné oblečenie a prilby na motorku sú najdôležitejšou súčasťou motorkárskej výbavy. Dávajte si preto pozor, aby prilba bola vyrobená z kvalitného pevného materiálu a aby moto oblečenie malo reflexné prvky, ktoré sú dôležité najmä do daždivého a hmlistého počasia.