Objavte výhody cestovania

1. Cestovanie zlepšuje vaše zdravie
Znižovanie stresu, zníženie pravdepodobnosti vzniku srdcových ochorení, zdravotné výhody cestovania sú obrovské. Môžete zostať sedieť na stoličke po celý deň na pracovisku: vrátane niektorých chôdze na vašu cestu je určite, aby sa vaše telo cíti lepšie. Pre niektorých ľudí je putovanie v zahraničí dokonca aj liekom na depresiu a úzkosť. Samozrejme, nie je to nemožné liečenie, ale môže vám to pomôcť lepšie, fyzicky i psychicky.

Cestovanie viac pravdepodobne bude mať obrovský vplyv na duševnú pohodu, najmä ak nie ste zvyknutí ísť z vašej zóny pohodlia. Dôverujte mi: cestujte viac a váš lekár bude spokojný. Nezabudnite sa obrátiť na svojho lekára, mohli by vám odporučiť niektoré lieky, ktoré vás sprevádzajú vo vašich cestách, najmä ak idete na oblasti sveta s potenciálne nebezpečnými chorobami.

2. Cestovanie vás odpojí od vášho každodenného života
Toto je nesmierne príbuzné môjmu predchádzajúcemu bodu. V každodennom živote máme tendenciu byť tak zaistený, že niekedy tým, že jednoducho prilepíme, môžeme spôsobiť viac škody ako dobrého. Váš šéf preberá váš život? Deti vás bláznia? Vaši rodičia sa snažia, aby ste žili život, ktorý chcú? Ako dlho si myslíte, že zvládnete tento tlak predtým, než vybuchnete a všetko sa rozpadne?

Niekedy je najlepšie urobiť krok späť, zhlboka sa nadýchnite a vezmite so sebou Tower Bridge. Vo vážnosti, cestovanie nie je zlá voľba – je to najprirodzenejší spôsob, ako vyvolávať pocit, že vám niekto chýba, alebo že ste vynechali. Trik je trochu pripravený na to, aby ste sa počas cesty nedostali do chyby. Navyše, ak lietate, mali by ste začať premýšľať o tom, že si rezervujete lístky skôr ako neskôr.

3. Cestovanie vás robí chytřejšími
Zvyčajne si zvykajte na nové slová v inom jazyku zakaždým, keď cestujete, a uvidíte zlepšenie vašich schopností v mozgu, ako napísal Dan Roitman v Huffington Post. Ak len toto, začať sa zoznámiť s cestovným žargónom.

Dokonca viac ako “len” jazyky, cestovanie vám pomôže dozvedieť sa o sebe. Môžete sa dostať do náročných situácií, v ktorých musíte byť vynaliezavý a premýšľať inak. Som si istý, že vyvinete nové zručnosti, o ktorých ste nevedeli, že máte vo vás.

4. Cestovanie zlepšuje vaše porozumenie o iných kultúrach
Čím viac chápeme a tolerujeme inú kultúru než našu, je súčasťou toho, aby sme boli múdrejší, ale považujem to za prínos cestovania samého. K dispozícii je citát od sv. Augustína, ktorý hovorí: “Svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stránku”. Môžete si to takto vymyslieť: ak čítate, čo sa deje v správach, alebo sa pozeráte na novinky v televízii a neopovrhujte to, chýba vám veľa informácií. Môžete si myslieť, že vás to urobí múdrejším a viac si uvedomujete svet, ale je to presne opačný: zúžuje vašu myseľ na jedinečnú a zaujatú perspektívu.

Iste, pravdepodobne sa cítite dobre, kde ste, ale to je len zlomok sveta! Ak ste študent, využite programy, ako je Erasmus, aby ste spoznali viac ľudí, skúsili a pochopili ich kultúru. Odvážte sa cestovať do regiónov, o ktorých máte skeptický názor. Stavím sa, že si zmeníte názor a uvedomíte si, že všetko nie je v zahraničí taká zlá.

5. Cestovanie vás zaujíma viac
Nepochybujem o tom, že ste celkom rozhovor. To je povedané, vrátane niekoľkých príbehov zo zahraničia vám pravdepodobne poskytne ešte väčšiu pozornosť. Spomenúť niečo, čo väčšina ľudí nie je oboznámený alebo prinášať novú perspektívu je vždy dobrý spôsob, ako žiariť v sociálnej situácii.

Kto si myslí, že ľudia chcú počúvať: ten, kto trávil svoju dovolenku doma, robil nejaké záhradkárstvo a čítal noviny alebo ten, ktorý strávil týždeň na Kube, riadil staré americké auto, plaval s delfínmi a ochutnal delikátne korenené jedlo ? Viem, o ktorom príbehu chcem počuť …

6. Cestovanie vám umožní vyskúšať úžasné jedlo
Keď hovoríme o jedle, stavím sa, že ste pekný šéfkuchár a domáce jedlá sú vynikajúce. Neexistuje však taká vec ako snaha o typické miestne jedlo z inej krajiny. Nepoužívajte sa, aby ste šli do obchodu Sushi vedľa seba: neviete, čo sushi chutí, kým nebudete v Japonsku.

Konzumácia miestnych potravín v novej krajine je úplne nová skúsenosť. Všetky príchute sú rôzne. Tu som von: Som francúzsky a milujem naše miestne receptúry. To robíte. Ale nechajme sa sami seba dýchať: nejaká zmena by bola viac než vítaná v našej každodennej strave. Len preto, že sme prirodzene zvedaví. Niektorí blogeri s potravinami cestujú tisíce kilometrov na konkrétne jedlo! Najmenej, čo môžete urobiť, je cestovať do ďalšej oblasti a vyskúšať niečo nové.