Problémy s erekciou môžu naštrbiť partnerský vzťah

Súdržnosť a dobrá komunikácia sú základnými piliermi zdravého a funkčného vzťahu. Napriek dlhodobej snahe vyhnúť sa kríze sa jej niektoré páry nevyhnú. Príčinou môže byť nevera, psychické problémy jedného z partnerov, ale aj mužove problémy s erekciou.

Ak vám problémy s erekciou narúšajú váš vzťah s partnerkou, je potrebné prísť na to, čo ich spôsobuje.

O problémoch treba hovoriť

Nikdy pred partnerkou svoje problémy s erekciou nezatajujte. Partnerka môže pripisovať tento problém najmä nevere a vzájomnej nepríťažlivosti, čo môže viesť až k samotnému rozchodu. O problémoch, a najmä týchto, je potrebné hovoriť. Partnerka, ktorej na vás záleží, vás pochopí a poradí vám, ako s týmito problémami bojovať. Dá vám čas a nebude vás tlačiť do intímnych chvíľ, ktoré vám robia problémy.

Pomôcť si môžete účinnými tabletkami na erekciu. Treba však prísť na to, čo spôsobuje problémy s erekciou.

Najčastejšie príčiny 

Medzi najčastejšie príčiny problémov s erekciou radíme predovšetkým stres, nesprávna životospráva, fajčenie, alkohol, drogy, lieky, ale aj problémy so štítnou žľazou.

Skúste zmeniť jedálniček, vyhýbajte sa stresovým situáciám, športujte, vyhýbajte sa alkoholu a hlavne nenapchávajte sa rôznymi liekmi na tlmenie bolesti. V prípade, že všetko toto vylúčite, je potrebné si dať vyšetriť štítnu žľazu.

Problémy s erekciou sú začarovaný kruh. Keďže sa mužovi nedarí v spálni a problémy s erekciou mu bránia vychutnať si milovanie, dostáva sa do depresie a cítite sa menejcenný. Práve vtedy by mala zasiahnuť partnerka. Podpora zo strany partnerky vie byť nápomocná. Za tieto problémy sa netreba hanbiť. Na Slovensku sa k týmto problémom priznalo až 500 000 mužov a môže ich byť niekoľkonásobne viac.

Nedovoľte, aby vám tieto problémy zničili váš vzťah a robte všetko preto, aby ste odhalili príčinu tohto stavu.