Salónik v dome

Útulné salóniky
Bleuc! Kto by chcel ísť vonku v takom hroznom počasí? Vietor vykrúca ako vlkodavý vlk, sneh padá do vločiek veľkosti pästi a Metská kancelária vysiela varovania, ako keby to boli Godzilla a Mothra na uliciach mesta.

Toto je čas roka, kedy sa budete cítiť vo svojej obývacej izbe a stláčať televízny výbuch. Takže, čo môžete urobiť, aby váš salónik extra atraktívne?

 

Sklopte sa a oddýchnite
Ak máte lacné a veselé kreslo alebo pohovku, je pravdepodobné, že chrbtom trpíte; vaša spodná chrbtica sa dostáva do nepatrnej podpory, zatiaľ čo váš popálenina je znecitlivená. Investovanie do niečoho povzbudzujúceho a pohodlného, ​​potom, je prvým miestom na začatie.

vankúšiky
Investujte do niekoľkých vankúšov
Najlacnejšou možnosťou je zakúpenie sady kvalitných vankúšov pre vašu existujúcu stoličku alebo pohovku. Zahrňte podhlavníky, ktoré sú skvelé pre spodnú časť chrbta, opierky rúk a opierky hlavy. Ďalšou možnosťou je, aby ste si pohovky alebo vankúše na stoličku nezmenili. Ďalšie jednoduché a lacné riešenia, ktoré drasticky zvyšujú komfort, sú nožné opierky a postranné stoly pre oddychové poháre, knihy a diaľkové ovládanie.

Ak máte viac peňazí na splash, potom môžete nahradiť svoje sedenie. Lazyboy kreslá (známy Chandler a Joey v Friends) je najvyšším komfortom v obývacej izbe. Ďalšou možnosťou je pohovka s klznými nohami a chrbtom. Môžete si vybrať jeden z nich z IKEA za pár sto libier alebo stráviť veľké na kvalitnejšej verzii.

Zamerajte sa na funkciu
Každá miestnosť by mala mať ohnisko. V salóniku je to zvyčajne poskytované televízorom, ale zdobenie steny, na ktorej sedí alebo pred ním môže pridať väčší záujem. Ak chcete vytvoriť jemnú stenu funkcií, aby váš TV mohol sedieť na alebo proti, zvážte maľovanie tej jedinečnej steny inej farby alebo papierovanie, aby ste zaviedli vzor. Dokonca aj jeden vertikálny pásik tapiet za televízor bude fungovať dobre. Kúpiť koniec rolovacieho lístka z výhodnej kôlne a to bude stáť prakticky nič.

Udržovať v teple
Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť množstvo tepla, ktoré zásobujete miestnosti, a udržiavať tam aj teplo. Pre nápady jednoducho prejdite cez DIY superstore a urobte trochu internetového výskumu. Pre veci, ako je izolácia, sú často k dispozícii granty, takže sa uistite, že to skúmate skôr, než vyvolate významné výdavky. Webová stránka Dobrá energia je užitočným miestom na začatie.

 

Návrh kontroly
Skúšobná verzia dverí
Najprv opravte nejaké nepríjemné výkresy. Návrhy vylúčení pracujú pod záštitou dverí. Vyplňte všetky medzery okolo okenných rámov a zvážte nákup súprav plastových fólií, ktoré vám poskytnú niektoré DIY dvojité zasklenie. Investujte do ťažkých záclon, aby ste pokryli všetky zavesené dvere alebo veľké okná, a to je obrovský rozdiel v teplote miestnosti. Ak chcete mať nejaké predstavy o tom, ako vykurovať svoju izbu, pozrite si naše články Nové spôsoby ohrevu a vykurovania.

Ak nemôžete dostatočne vykurovať svoju izbu, aby ste pohodlne sedeli dlhšiu dobu, kupte si prikrývky, vlnené čiapky a rukavice.

To je zábava
Nie je to dobré, keď sa prilepíte na svoje nové vankúše alebo Lazyboy, ak nemáte čo robiť vo svojej obývacej izbe. Slušný televízor so spojeným zvukovým systémom je nevyhnutný a stále sa stáva lacnejším.

Začnite s cenovo dostupným televízorom s vysokým rozlíšením, zabezpečte, že je to 1080p a obsahuje box Freeview a dostatok zásuviek SCART a HDMI, ktoré vám umožnia prispôsobiť váš prehrávač diskov Blu-ray a DVD.

Ďalej prichádza herný systém podľa výberu. Vaše možnosti, pre novšie konzoly, sú WII U, PlayStation 4 a Xbox One a všetky sú eso a poskytujú na požiadanie filmy a televíziu.

 

Z hľadiska dizajnu je dôležité vyhnúť sa neporiadku v zábavnej oblasti. Obsahujú tú časť vašej miestnosti a strávte nejaký čas upratovaním alebo lepším ukrytím káblov. Ďalším skvelým tipom je nahradenie všetkých vašich diaľkových ovládačov telefónnou aplikáciou, ako je Harmony.

Potom si môžete naliať nápoj, pritiahnuť sa a vychutnať si kvalitné pohovky.