Šoférovania sa začína báť čoraz viac žien. Poradíme vám užitočné tipy, ako prekonať strach zo šoférovania

Áut je na cestách viac než dosť. Počet sa v priebehu desiatich rokov viac ako zdvojnásobil. Najviac to máte možnosť vidieť v hlavnom meste a v jeho satelitných mestách.

Vedeli ste ale, že mnohé ženy aj napriek tomu, že získajú vodičský preukaz, nechcú po jeho získaní jazdiť? Môže za to veľký strach a možno aj zodpovednosť za všetkých spolujazdcov, ktorými sú častokrát najmä malé deti.

Ak patríte k tým ženám, ktoré majú strach sadnúť za volant, prečítajte si tieto praktické tipy a uvidíte, že sa šoférovania po prečítaní týchto riadkov báť už nebudete.

Vyskúšajte sa objednať na kondičné jazdy

 Viaceré autoškoly na Slovensku ponúkajú možnosť objednať sa na kondičné jazdy. Kondičné jazdy sú vlastne jazdy, ktoré pomáhajú neaktívnym vodičom zdokonaliť sa v šoférovaní a dostať sa opäť do tempa. Tí, ktorí získali vodičský preukaz a nejakú dobu nejazdili, sa potrebujú trošku rozjazdiť a práve takúto možnosť ponúkajú autoškoly.

Ak sa bojíte sadnúť za volant, objednajte sa na kondičné jazdy. Uvidíte, že pár jázd vám pomôže opäť sa dostať do jazdenia a potom sa už nebudete báť ísť za volant úplne sama.

Na kondičných jazdách bude pri vás inštruktor autoškoly. Po ukončení kondičných jázd si už budete trúfať za volant sadnúť aj sama.

Pomôcť vám môže aj váš partner 

Ak sa vám nechce ísť do autoškoly rezervovať si kondičné jazdy, poproste partnera, aby išiel s vami trénovať. Najskôr skúšajte kratšie nenáročné trasy v dni, kedy je menšia premávka. Ak vám to pôjde, potom skúste aj náročnejšie trasy v čase, kedy je hustejšia premávka. Je potrebné si vyskúšať všetky situácie, aby ste vedeli primerane reagovať na situáciu na cestách. Nemôžete sa donekonečna vyhýbať preplneným križovatkám, keď sa s nimi v bežnej situácii budete stretávať.