Žuvací tabak – aké druhy poznáme

Loose

Voľný snus sa za 200 rokov nezmenil a stále zostáva historickým základom snusovej tradície. S voľným snusom si spotrebiteľ tvaruje ruky do požadovanej veľkosti a tvaru. Voľný snus je rozomletý v troch rôznych veľkostiach – jemný, stredný a hrubý. Veľkosť frakcie ovplyvňuje okrem iného chuťové skúsenosti a manipuláciu. (Jemný mletý snus sa ľahšie tvaruje do štipky ako hrubo mletý snus.)

Portion snus

Prvý snus formátu porcie sa označuje ako “Portion Original”. Je predbežne tvarovaný do vhodných častí v rôznych veľkostiach pre ľahkú manipuláciu. Porcia Originál je tmavá farba a vlhká, s plnou chuťou.
White portion snus

Biela porcia Snus: Nový formát porcie “Biela porcia” bol predstavený v roku 2003. Predformované časti balenia sa vyrábajú inou technikou ako Portion Original a nevyžadujú žiadne dodatočné zvlhčovanie. Časť paketov má preto biely povrch, mierne miernejšiu arómu a dlhšiu trvanlivosť.
Veľkosti snusu porcií

Snus porcie prichádzajú v rôznych veľkostiach pre rôzne potreby spotrebiteľov.
Maxi

Balík s mimoriadne veľkou časťou, približne dvojnásobkom veľkosti balíka veľkej časti.
Veľký

Balíky veľkej časti, biely a originálny, sú zhruba vo veľkosti priemernej voľnej špičky – t. J. 1 gr.
mini

Minipriestorový paket bol prvýkrát predstavený v roku 1984 vďaka požiadavkám spotrebiteľov na menšie a diskrétnejšie paketové časti. Bežné je, aby fajčiari najprv použili mini veľkosť častí pri prepnutí z cigariet na snus.