Sprievodca nákupom matracov

Odhaduje sa, že strávime tretinu nášho spánku, čo znamená, že strávime tretinu našich životov na matraci! Aby sme znížili bolesti chrbta a zlepšili spánok a zdravie, dobrý matrac je nevyhnutný. Z vrecka vytiahnutého na pamäťovú penu sú možnosti zdanlivo nekonečné, aby ste predišli zmätku a pomohli vám vybrať ten, ktorý je pre vás to pravé. Tu je rozpis toho, čo treba zvážiť pri nákupe novej matrace.
Typ matraca
Otvorené matrace Sprung

To je často najvýhodnejšia možnosť pri kúpe matraca. Pružiny sú držané spolu jediným drôtom a matrac je pevný a ľahký. Pružiny sa pohybujú ľahko a všetky sú navzájom spojené, čo môže byť narušené, ak zdieľate posteľ s niekým. Otvorené odpružené matrace sa často rýchlo opotrebúvajú.
Matrace s kapucňou

Populárna a veľmi komfortná možnosť, jednotlivé pružiny sa nachádzajú vo vreckách z textílie s až 3000 pružinami v jednom matraci. Doplnkové výplne, ako je jahňacia vata, sa často používajú, a keďže sa pružiny pohybujú nezávisle, dochádza k malému narušeniu ostatných spánok v posteli. Tieto matrace trvajú dlho, ale stáli viac ako otvorené možnosti odpruženia.
Pamäťové penové matrace

Väčšina matracov s pamäťovou penou používa Tempur – materiál pôvodne vyvinutý NASA. Viskoelastická tkanina je citlivá na vaše telo a teplotu, tvaruje sa do tvaru tela, ležia v posteli a podporujú chrbát a kĺby. Matrace s pamäťovou penou sú hypoalergénne a môžu trvať viac ako desať rokov s náležitou starostlivosťou.
Pevnosť matraca
Pevná matraca

Pevný matrac je ideálny pre tých z vás, ktorí ležia na chrbte a bruchu, alebo pre tých z vás s väčším stavaním. Matrac poskytuje dostatok podpory a zabraňuje tomu, aby ste sa doň ponorili.
Stredná matraca

Stredná matraca vyhovuje pražcom všetkých typov, poskytujúc dostatok podpory pre zadné pražce a zároveň poskytuje spoločnú podporu tým, ktorí spia na svojich stranách.
Stredná mäkká matraca

Tieto matrace sú skvelé pre tých, ktorí spia na svojich stranách. Majú dostatok dávok, poskytujú dôležitú podporu ramien a bedier a zodpovedajú tvaru vášho tela.
Matracové toppery

Matrac toppers sú skvelou hodnotou a môžu výrazne zlepšiť pohodlie lacnejšieho matraca. Sú k dispozícii v rôznych výplniach, od peny a pamäťovej peny až po prirodzené perie a dolu. Môžu sa ľahko umyť, pomáhajú udržiavať matrac čistý a bez prachu dlhší čas, rozširujúc jeho život a ušetriť peniaze z dlhodobého hľadiska.

Veľkosti matracov

Jeden → 90cm x 190cm (3ft x 6ft 3 “)

Dvojité → 135cm x 190cm (4ft 6 “x 6ft 3”)

Kingsize → 150cm x 200cm (5ft x 6ft 6 “)

Super Kingsize → 180cm x 200cm (6ft x 6ft 8 “)