Tipy na dokonalé umytie auta

Čistenie auta je veľmi dôležité nie len pre jeho imidž, ale aj pre jeho celkovú ochranu a predĺženie jeho životnosti. Každý chce mať dokonalo čisté auto bez škrabancov, šmúh alebo korózie. Častým umývaním môžete predísť týmto problémom a mnoho ďalším. Ak chcete svoje auto vyčistiť kvalitne a efektívne, nepoužívajte kuchynské saponáty, lebo vám môžu natrvalo poškodiť lak karosérie. Preto odporúčame kúpiť kvalitnú autokozmetiku. S kvalitnou autokozmetikou a správnou technikou umývania zaručene dosiahnete dokonalo čisté auto. Poďme sa teda pozrieť na pár tipov na dokonalé umytie auta.

Kvalitná dekontaminácia laku

Dekontaminácia laku je najdôležitejším krokom pre dokonalú ochranu auta a predĺženie jeho životnosti. Stalo sa vám, že ste umyli svoje auto, poprípade aj navoskovali, no lak nebol v požadovanom stave? Problém nemusí byť vo vás, ale z pôsobenia vonkajších vplyvov, ako napríklad náletová hrdza, drobné kamienky, zvyšky asfaltu, brzdného prachu, zaschnutého hmyzu atď. Proces dekontaminácie je potrebné urobiť hlavne pred aplikáciou voskov alebo inej ochrany laku. Dekontamináciu je možné vykonať dvomi spôsobmi: chemicky alebo mechanicky. Chemicky pomocou prípravkov, ktoré obsahujú špecifické chemikálie potrebné na vyčistenie všetkých nečistôt alebo odmastenie laku. Mechanicky pomocou clayov, hliny alebo špeciálnej plastelíny, ak už nie je možné vyčistiť lak chemickými prípravkami.

Vyberte si kvalitný autošampón

Na dokonalé umytie auta je potrebné si zaobstarať aj kvalitný autošampón, najlepšie s neutrálnym pH. To znamená, že je bezpečný pre lak a nijako ho pri umývani nepoškodí. Umytie auta s autošampónom  je jednou zo základných činností, ktorá nasleduje po dekontaminácii laku. Pri umývaní auta odporúčame použiť techniku dvoch vedier. Jedno vedro, v ktorom bude autošampón a v druhom čistá voda na oplachovanie znečistenej rukavice alebo špongie.

Vyberte si kvalitnú umývaciu rukavicu alebo špongiu

Výber kvalitnej umývacej rukavice či špongie je taktiež dôležitým krokom. Nekvalitné špongie zanechávajú rôzne nečistoty, alebo v horšom prípade aj drobné kamienky, ktoré vám môžu poškodiť lak karosérie. Preto si dôkladne vyberajte príslušenstvo na umývanie, aby ste predišli riziku poškriabania laku.