Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri výbere a kúpe novej sedačky

Kúpiť si v súčasnej dobe sedaciu súpravu nie je finančne náročná investícia. Platí to však v prípade, ak nám nezáleží na kvalite a všímame si len ceny. Čím kvalitnejšiu sedačku budete chcieť, tým do vyššej cenovej kategórie budete musieť nazrieť.

Akých pravidiel by ste sa ale mali držať pri výbere a kúpe novej sedačky?

 Hodí sa vám k nábytku a farbe stien?

Pri výbere novej sedačky by ste mali zohľadňovať predovšetkým to, či sa vám hodí k danému nábytku v obývačke a k farbe stien. Treba zohľadňovať štýl, v ktorom je zariadená daná miestnosť.

Ak máte moderné minimalistické obývacie steny s čistými líniami, odporúčame vám skôr modernejšie sedačky v tvare U. Treba však dávať pozor na to, aby sa vám sedačka zmestila do obývačky.

Veľkosť obývačky a veľkosť sedacej súpravy

Pri výbere novej sedačky je potrebné zohľadňovať aj veľkosť obývačky a samozrejme aj veľkosť miesta, kde plánujete umiestniť novú sedačku. Zmerajte si miestnosť a zároveň aj priestor, kde plánujete umiestniť novú sedačku a následne zájdite do obchodu so sedačkami a nájdite si takú, ktorá sa vám páči a rozmerovo vyhovuje.

Bez týchto rozmerov vám neodporúčame kupovať novú sedačku. Iba takto si kúpite sedačku, ktorá sa vám do obývačky zmestí.

Nezabúdajte sa spýtať aj na to, či sa dá sedačka rozložiť na viac častí. Pri rohových sedačkách s tým môžete počítať, pri menších pohovkách však nie.

Vyberajte si neutrálne farebné prevedenie 

Farebné sedacie súpravy sú pekné, bijú do očí. Treba však myslieť na to, aby vám ladili k ostatnému vybaveniu obývačky. Odporúčame vám skôr prikláňať sa k sedačkám v neutrálnych farbách. Farebnými dekoračnými vankúšmi a dekami sedačku oživíte a prispôsobíte farebnému prevedeniu dekorácií. Keby si však vyberiete farebnú sedačku, všetky dekorácie budete musieť prispôsobovať práve novej sedačke.

Nikdy neunáhlite výber novej sedacej súpravy a vždy sa sústreďte na kvalitné slovenské sedacie súpravy, ktoré majú pevnú konštrukciu a dobrý poťahový materiál.